لوگو حافظ طب نوین

مراقبت های پرستاری از زخم بستر

زخم بستر

مراقبت های پرستاری از زخم بستر مجموعه کارهایی است که جهت کمک به بیمار صورت می گیرد. بیماری دیابت عامل ایجاد کننده زخم بستر در افراد می باشد و پرخوری باعث ایجاد دیابت در افراد می شود. به طور کلی مراقبت های پرستاری از زخم بستر شامل تمیزکردن زخم، ماساژ زخم و استفاده از روغن های گوناگون، توجه به رژیم غذایی شخص و بسیاری از موارد دیگر می باشد.

ادامه خواندن
درمان زخم سوختگی

آشنایی با سوختگی درجه یک و درمان خانگی آن

زخم سوختگی

یکی از آسیب های متداولی که در خانه ها ایجاد می شود، سوختگی است. سوختگی موجب آسیب دیدگی سلول های پوستی و تخریب آنها می شود. بر حسب میزان تخریب صورت گرفته بر روی پوست، سوختگی به درجات مختلفی همچون سوختگی درجه یک ، سوختگی درجه دو، سوختگی درجه سه و سوختگی درجه چهار تقسیم می شود.

ادامه خواندن
زخم بستر

سوالات متداول زخم بستر

زخم بستر

سوالات متداول زخم بستر بسیار گسترده بوده و هر شخص در ذهن خود ابهاماتی در مورد سوالات متداول زخم بستر دارد. زخم بستر یکی از عوارض بیماری دیابت می باشد که در جهت بهبود این بیماری، باید به مسائلی توجه کرد. رعایت اصول بهداشتی و تغییر سبک زندگی باعث می شود که زخم بستر شما زودتر درمان شود.

ادامه خواندن
لوگو حافظ طب نوین

عدم تشخیص درجه زخم بستر و روش درمان آن

زخم بستر

عدم تشخیص درجه زخم بستر و روش درمان آن یک فرایند مهم می باشد که باید به این موضوع توجه کرد، زیرا در صورت کوتاهی با عوارض بسیار شدیدی رو به رو می شوید. با تغییر بافت اصلی پوست و نرم شدگی استخوان مرحله درمان زخم بستر دشوارتر می شود. گاه این تغییر باعث می شود که با موضوع عدم تشخیص درجه زخم بستر و روش درمان آن مواجه شویم.

ادامه خواندن