همه چیز درباره ی درمان زخم عفونی

همه چیز درباره ی درمان زخم عفونی

مجله سلامت

درمان زخم عفونی موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. عفونت یک زخم ممکن است بسیار خطرناک باشد و در صورتی که تشخیص و درمان مناسب بر روی آن انجام نگیرد، شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه می توانیم فرق یک زخم عفونی را با زخم معمولی بدانیم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت یک زخم عفونی باعث تورم و قرمزی

ادامه خواندن
درمان زخم تازه با روش های خانگی

درمان زخم تازه با روش های خانگی

مجله سلامت

درمان زخم تازه یک فرایند پیچیده و پویا برای جایگزینی ساختارهای سلولی و لایه های بافتی ناپایدار و از دست رفته است. استفاده از چند پماد تجاری روی زخم ممکن است به بهبود زخم کمک کند، اما برخی از مواد آشپزخانه معجزه می کنند. شنیدید برخی از موادی که معمولاً در غذاهای لذیذ آشپزی استفاده می شود به عنوان یک درمانگر یا یک درمان کامل عمل می کنند.

ادامه خواندن
پانسمان آلژینات

پانسمان آلژینات چیست؟

مجله سلامت

در علم پزشکی برای هر زخمی باید از پانسمان مخصوص خود استفاده کرد. به عنوان مثال: پانسمان زخم های با ترشح و رطوبت زیاد با زخم های معمولی بسیار متفاوت می باشد. و اگر این پانسمان ها درست انتخاب نشوند ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت زخم شوند. آلژینات یکی از انواع این پانسمان های تخصص می باشد.

ادامه خواندن
لوگو حافظ طب نوین

آشنایی با چسب زخم بستر

مجله سلامت

چسب زخم بستر یکی از درمان های سریع و کارآمد برای زخم های سطحی و سوختگی درجه دو می باشد. این چسب ها کیفیت بالایی داشته و اصول خاصی جهت استفاده دارند. چسب زخم بستر کامفیل نوع خاصی از چسب زخم بستر می باشد که کارایی خاص خود را دارد. در این مطلب در مورد مسائل مربوط به چسب زخم بستر صحبت می کنیم.

ادامه خواندن