به وجود آمدن لخته یا دلمه روی زخم

زرد شدن زخم نشانه چیست؟

زخم عفونی

زرد شدن زخم می تواند دارای علل گوناگونی باشد که همه ی آن ها نمی توانند نگران کننده باشند و یک اتفاق طبیعی در بدن پس از ایجاد زخم هستند. اما زرد شدن زخم به علت وجود عفونت می تواند باعث مشکلاتی بشود که توجه به آن ها امری ضروری است. ما در این مقاله راجع به دلایل زرد شدن زخم ها بیشتر صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه خواندن
عفونت زخم چیست

عفونت زخم چیست؟

زخم عفونی

عفونت زخم هنگامی اتفاق می افتد که میکروب هایی مثل باکتری ها در داخل یک زخم یا یک آسیب پوستی رشد کنند. ما در این مقاله راجع به چگونگی تشکیل عفونت ها، عفونت های ناشی از زخم های جراحی، عوامل ایجاد کننده عفونت زخم ها، عوامل موثر در ایجاد عفونت زخم، خطر و عوارض عفونت زخم، مدیریت و جلوگیری از ایجاد عفونت صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه خواندن
انواع زخم تروما ( trauma )

انواع زخم تروما ( trauma ) چیست ؟ | علل | درمان

مجله سلامت

زخم تروما زخمی است که در اثر عوامل بیرونی در بدن بوجود می آید که به سه نوع حاد، نافذ و بریدگی تقسیم می شوند.زخم تروما نشانه ها و علائم متفاوتی دارد که بعضی از این علائم خطرناک هستند و باید برای درمان حتما به پزشک مراجعه شود که در این مطلب به طور گسترده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

ادامه خواندن
زخم اگزما یا درماتیت

زخم اگزما یا درماتیت چیست؟ معرفی و درمان

مجله سلامت

زخم اگزما در هر سن و جنسیتی دیده می شود. این بیماری در هر فردی ممکن است با علائم گوناگونی دیده شود. بارزترین نشانه های این بیماری پوستی با خارش، قرمزی، پوسته پوسته شدن و التهاب و گاهی با ترشحات همراه است که ممکن است نشان از وجود عفونت باشد.

ادامه خواندن