درمان زخم تازه با روش های خانگی

درمان زخم تازه با روش های خانگی

مجله سلامت

درمان زخم تازه یک فرایند پیچیده برای جایگزینی ساختارهای سلولی و لایه های بافتی ناپایدار و از دست رفته است.

زخم های باز یک کابوس هستند. آن ها نه تنها دردناک و کثیف هستند، بلکه برای بهبودی کامل نیز به زمان نیاز دارند. فراموش نکنید آن ها یک اثر دائمی بر روی پوست شما می گذارند. باید زخم آلوده نشود تا روند بهبود را کند نکند.

 استفاده از چند پماد تجاری روی زخم ممکن است به بهبود زخم کمک کند، اما برخی از مواد آشپزخانه معجزه می کنند. شنیدید برخی از موادی که معمولاً در غذاهای لذیذ آشپزی استفاده می شود به عنوان یک درمانگر یا یک درمان کامل عمل می کنند.

این داروهای خانگی به شما کمک می کنند تا زخم خود را بهتر تمیز کنید و از آلوده شدن آن مطمئن شوید. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم از آن ها استفاده می کنید تا بهترین نتیجه را ببینید. لطفا توجه داشته باشید، این مواد برای درمان زخم های جزئی بهتر عمل می کنند. در صورت جراحات اساسی، لطفاً از داروهای تحت نظر پزشک استفاده کنید.

در اینجا چند روش برای درمان زخم تازه، جلوگیری از عفونت آن ها و درمان های خانگی جای زخم آورده شده است.

زردچوبه

Rhizome of Curcuma longa L.  (نام عمومی زردچوبه)، ادویه اصلی کاری، به طور سنتی به عنوان یک عامل بهبود زخم استفاده می شود. زردچوبه یک ماده ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک طبیعی است که سال هاست برای مصارف دارویی استفاده می شود.

محققان در سراسر جهان به مدت طولانی اثر کورکومین، فعال ترین ماده زردچوبه را به دلیل داشتن ویژگی های عملکرد زیستی، به ویژه فعالیت های آنتی اکسیدانی، پاک کننده رادیکال، ضد میکروبی و ضد التهابی که نقش مهمی در زخم دارند، بررسی کرده اند. علاوه بر این کورکومین تولید عوامل دخیل در روند ترمیم زخم را تحریک می کند؛ بنابراین مدیریت درمان زخم تازه را تقویت می کند.

مطالعات نشان می دهد کورکومین پاسخ طبیعی بدن به زخم های پوستی مانند التهاب و اکسیداسیون را کاهش می دهد.

کورکومین بهبودی زخم را در شرایط آزمایشگاهی به روش پاسخ دوز دو فازی تعدیل می کند؛ یعنی ممکن است در دوزهای پایین تحریک کننده و در دوزهای بالاتر بازدارنده باشد. گزارش شده است که کورکومین با اصلاح حالت فعال کننده آنزیم پلاسمین زا، فیبرینولیز و مهاجرت سلولی را در حین ترمیم زخم تسهیل می کند.

مطالعات تاکنون نشان داده است که به دلیل دسترسی بیشتر دارو در محل زخم، استفاده موضعی از کورکومین در مقایسه با تجویز خوراکی آن، تأثیرات چشمگیری در درمان زخم تازه دارد.

درمان زخم تازه با زردچوبه

 


0 دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.