زخم های عفونی؛ علت، علائم و درمان

زخم های عفونی؛ علت، علائم و درمان

زخم عفونی

هزاران موجود بیماری زا و باکتری به طور طبیعی در هر سانتی متر مربع از پوست بدن انسان زندگی می کنند و پوست به عنوان یک سد برای جلوگیری از ورود آن ها به بدن و به وجود آمدن بیماری عمل می کند. اگر این سد پوستی در نتیجه یک ضربه، عمل جراحی و یا یک بیماری آسیب ببیند، این باکتری های موجود روی پوست ممکن است به محل آسیب دیده حمله کنند و باعث به وجود آمدن زخم های عفونی شوند.

میکروارگانیسم های موجود در محیط (به عنوان مثال، میکروب های موجود در خاک یا آب) و یا همچنین میکرو ارگانیسم های موجود در سطح مخاط حیوانات (به دنبال گاز گرفتن آن ها) نیز ممکن است باعث به وجود آمدن زخم های عفونی بشوند.

ما در ادامه به بررسی بیشتر زخم های عفونی، علل، علائم و درمان آن ها می پردازیم. همچنین شما می توانید برای تهیه محصولاتی جهت درمان این نوع زخم ها به فروشگاه حافظ طب نیز سر بزنید.

زخم های عفونی

زخم های عفونی شایع ترین و در عین حال مخرب ترین عارضه فرآیند ترمیم زخم ها به شمار می روند. این عفونت ها می توانند باعث زرد شدن زخم نیز بشوند. در صورت عدم مدیریت مناسب آن ها، عفونت زخم می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار بیشتری یا به عبارتی دیگر عوارض ثانویه شود و حتی این زخم های عفونی می توانند باعث از دست دادن اندام و یا حتی در مواقع حادتر باعث مرگ شوند. به همین دلایل، مراقبت کامل از عفونت زخم ها برای همه ی کسانی که از زخم مراقبت می کنند امری ضروری است.


0 دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.