پانسمان نوین

آشنایی با انواع پانسمان نوین

مجله سلامت

پانسمان نوین نوع جدیدی از پانسمان ها می باشد که نسبت به پانسمان های قدیمی، تفاوت زیادی دارد. پانسمان  نوین برای زخم های با عمق زیاد استفاده می شود و فقط محدود به الکل و چسب نمی باشد. پانسمان نوین به صورت های مختلفی وجود دارد و مزایای متفاوتی نیز دارد.

 معمولا مشاهده می شود که پانسمان نوین به صورت پودر یا ژل یا به حالت برخی از ترکیبات خاص موجود می باشد. قابل ذکر است که پانسمان نوین، مرطوب کننده زخم می باشد و این موضوع باعث می شود که روند بهبود زخم سریع تر و راحت تر انجام شود.

همچنین پانسمان های قدیمی فقط جهت حفظ خونریزی استفاده می شدند که نیاز به چسب و عملیات خاصی داشتند، در حالی که امروزه با پیشرفت علم پزشکی ثابت شده است که پانسمان های نوین فقط جهت پانسمان استفاده نمی شوند، بلکه برای انواع زخم های مختلف به عنوان یک روش درمانی مصرف می شوند.

انواع پانسمان نوین به صورت آلژینات، هیدروکلوئید، فوم، کلاژن، هیدروژل، پانسمان جاذب و فوق جاذب وجود دارند. هر یک از انواع این پانسمان ها برای ترمیم و بهبودی زخم های مختلف کارایی دارند. 
در مورد مزایای پانسمان نوین می توانیم به هزینه پایین، راحتی در استفاده، درمان و بهبودی سریع تر زخم، آبرسانی قوی به سطح پوست، جذب ترشحات زاید، ضد حساسیت، و بسیاری از موارد دیگر اشاره کنیم.

 به طور کلی استفاده از پانسمان نوین مورد تایید پزشکان و متخصصان می باشد و پانسمان های قدیمی که محدود به الکل و پد و گاز بودند، جای خود را با پانسمان نوین داده اند.
 مواد به کار رفته در این پانسمان ها موجب شده است که خواص متعددی داشته باشند. این نوع از پانسمان ها برای اعمال جراحی یا جراحات بسیار شدید و عمیق کاربرد دارد. قابلیت عدم نفوذ آب به داخل این پانسمان ها برای افراد، بسیار مهم می باشد.

پانسمان نوین به گونه ای طراحی و ساخته شده است که به چسب و باند برای محکم نگه داشتن پانسمان نیازی دارند. این پانسمان ها به صورت مرطوب هستند و عملیات ترمیم زخم با استفاده از این نوع پانسمان ها، بسیار سریع صورت می گیرد.

حافظ طب نوین در زمینه تجهیزات و لوازم پزشکی فعالیت داشته و شما می توانید با خرید محصولات درمان زخم از حافظ طب و استفاده از پانسمان های پیشگیری از زخم، به بهبود فرایند درمان خودتان کمک کنید.

 


0 دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.